Trasy cesty

Trasy cesty

Nejpohodlnější a nejrychlejší možností pro cestu na ostrov je využití dálniční sítě.

Cesta přes dálniční přechod Mikulov

Mikulov -> Vídeň -> Graz -> Maribor -> Zagreb -> sjezd Zadar I směr Nin -> Murvica -> Vir

Délka trasy: 733 km
Předpokládaná doba jízdy: 7 hod. 10 min.Zobrazit trasu na Google Maps

Cesta přes dálniční přechod Hatě

Hatě -> Vídeň -> Graz -> Maribor -> Zagreb -> sjezd Zadar I směr Nin -> Murvica -> Vir

Délka trasy: 733 km
Předpokládaná doba jízdy: 7 hod. 13 min.Zobrazit trasu na Google Maps

Cesta přes dálniční přechod Dolní Dvořiště

Dolní Dvořiště -> Linz -> Graz -> Maribor -> Zagreb -> sjezd Zadar I směr Nin -> Murvica -> Vir

Délka trasy: 742 km
Předpokládaná doba jízdy: 7 hod. 22 min.Zobrazit trasu na Google Maps

 

Cesta na Vir bez slovinců

Dá se jet i tak, že se vyhnete Slovinské dálnici, zde je 6 záchytných, jednoduchých bodů, jak se tam dostat, aby jste se jim vyhnuli. Cesta je cca o 30 minut delší, ale na dálnicích bývá zácpa, takže to může vyjít i na stejno. A v celkovém čase cesty ČR – Vir, se půl hodina a ušetřeno skoro 800,- Kč, skoro ztratí.
 
  1. Cestou z Čech sjedete ještě v Rakousku na sjezdu 226 na Gosdorf a pokračujete podél hranice na Mureck, kde překročíte hraniční most (Trate).
  2. Za ním zahnete vpravo na Maribor (Šentilj, Ptuj, Lenart).
  3. Dál se držíte značení na Lenart, v němž na první větší křižovatce odbočíte na Maribor a po dalších pár metrech vlevo na Ptuj (č. 229).
  4. Při přejezdu dálnice nepodlehněte instinktu a nenajíždějte na ni, pokračujte na Ptuj, kde se na první křižovatce dejte doleva na tzv. Dornavskou cestu.
  5. Následuje několik kruhových objezdů – první opusťte druhým výjezdem, druhý prvním sjezdem směrem k obchodní zóně. Třetí a čtvrtý kruháč opusťte druhým výjezdem a poslední pátý kruhový objezd pak prvním sjezdem na Záhřeb.
  6. To již uvidíte moderní Ptujský most, za nímž sjedete na konec dálnice A4, který se ale po stovce metrů zúží na dvouproudou silnici

Placené komunikace ve Slovinsku jsou značeny A a H, má-li označení G, není placená. Připravil jsem pro vás detailní itinerář této trasy ve formátu PDF ke stažení do mobilu nebo k vytištění, a to i s mapou na jednu stránku A4: DETAILNÍ ITINERÁŘ OBJÍZDNÉ TRASY SLOVINSKÉ DÁLNICE 2016. Chcete vidět trasu přímo v Google Maps? Vytvořil jsem ji pro vás ZDE.